02.09.2021

БАНК 3/4 вітає Україну з 25-річчям національної валюти – Гривні!

Маємо за честь долучитись до ініціативи Національного банку України зі створення МУЗЕЮ ГРИВНІ ПРОСТО НЕБА!

БАНК 3/4 представляє в Музеї експозицію «Мільйон гривень».

Запрошуємо Вас відвідати виставку та зупинитись біля нашого стенду, де наочно представлено, як виглядає 1000000 гривень у банкнотах різних номіналів.

Мільйон у одногривневих купюрах, на жаль, не вдалось вмістити на стенді, адже це стовпчик висотою 138 метрів (трохи більше, ніж висота київського хмарочоса «Парус»). Для прикладу – висота дзвіниці Києво-Печерської лаври – 96 метрів, а найвища будівля Контрактової площі – дзвіниця Свято-Катерининського храму (зараз будівлю займає Національний банк) має «всього» 46 метрів заввишки, біля неї, до речі, і розташований музей.

На виставковому стенді представлені стовпчики муляжів купюр 10, 50, 100, 200, 500, 1000 гривень  та наведено приклади, скільки важить і який «зріст» має мільйон, складений з різних банкнот.

Наприклад, Ви знали, що стовпчик на мільйон гривень з портретом Лесі Українки заввишки з пінгвіна? А пам’ятаєте мультсеріал 38 папуг? Так ось, 38 звичайних хвилястих папужок – це приблизно мільйон гривень у купюрах по 50 гривень!

Багато інших цікавих фактів та експонатів, що розповідають про гривні,  активності краще побачити на власні очі, для цього запрошуємо Вас на Контрактову площу! Упродовж вересня гіди «Музею грошей» Національного банку проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести для відвідувачів, їх розклад на спеціальному інформаційному порталі Національного банку.


Нагадуємо, що сайт Національного банку містить окремий розділ «ГРИВНЯ», де також можна знайти багато корисної інформації.

Мабуть, це дуже символічно, що у часи  cashless паперові гроші займають почесне місце у музейних вітринах! 

0800 50-34-34 Зворотний дзвінок
UA